Fotografie a vědomí

David Gaberle – Praha 10:00 – 13:30

Maximální kapacita: 15

David Gaberle začal fotografovat v roce 2012. O pět let později vydal svou první fotoknihu Metropolight, kvůli které procestoval města jako jsou New York, Londýn, Hong Kong nebo Tokio. Díky snímkům z knihy, které se objevily i v zahraničních médiích včetně britského The Guardian, dostal zároveň zakázku od Institutu pro Rozvoj hl. města Prahy. Snímky z české metropole byly k vidění na jeho první samostatné výstavě v multimediálních prostorech CAMP. David mimojiné oceněn 2. místem v kategorii “Fotograf pod 30 let” a v roce 2019 získal Novinářskou cenu za projekt u mužských sebevraždách Nejsi Sám. Kromě fotografie se nyní věnuje hudbě a hledá nové způsoby jak využívat umění jako terapeutického prostředku.

*Po zakoupení vstupenky vás budeme včas dopředu informovat, zda máte dorazit do Kavárny co hledá jméno, nebo přímo na workshop do jiných prostor.

Anotace workshopu

Stejně jako se ve fotoaparátu zaznamenávají snímky na snímač a paměťovou kartu, i my si promítáme obrazy z našeho okolí do mozku a ukládáme je do naší paměti. Fotoaparát je neskutečný nástroj, díky kterému můžeme zkoumat vlastní vnímání světa kolem nás a lépe si tak uvědomit sami sebe.

Co se naučíte a dozvíte?

Jak vnímat světlo a barvy, jak si hrát s kompozicí snímku a jaká je spojitost mezi fotografickým vnímáním a lidským rozvojem.

Co budete potřebovat mít s sebou?

Na workshop stačí mít pohodlné boty!