Jak si najít svůj styl ve svatební fotografii

Eliška Fischerová – Olomouc 16:00 – 17:30

Kde: VAULT 42

Maximální kapacita: 25

Eliška fotí tajné zásnuby a svatby po celém světě.

Vystudovala reklamní a aplikovanou fotografii u prof. Miroslava Vojtěchovského a magisterské studium poté dokončila na anglickém programu Photography in English na Fakultě Umění a Designu v Ústí nad Labem. Za dobu studií na svém kontě nasbírala ceny pro mladé tvůrce Czech Press photo, nominaci na Joop Swart Master Class – Worldpress photo a také se dostala do semifinále světové soutěže Adobe Design Achievement Awards.

Za 15 let tak nikdy nedělala nic jiného, než to, že se svým aparátem zachycuje lidi a jejich příběhy. Na 100% se tak našla ve svatbách, kde dokázala skloubit aranžovanou fotografii při portrétech a také neviditelné zachycování malých i velkých momentů. Svatební fotografování jí za posledních sedm let zavádí do všech koutů světa. Od Hong Kongu, Amsterdamu až po Vancouver a New York. Díky těmto zkušenostem pravidelně pořádá workshopy a osobní mentoringy nejen pro svatební fotografy. Má také svůj podcast Khiria podcast, ve kterém vede rozhovory s fotografy a lidmi, kterých se dotýká kreativní život.

Anotace přednášky

Svatební a párová fotografie posledních 10 let zažívá boom. Je to lákavé odvětví, kde se dají vydělat slušné peníze. Je to také ale odvětví, které strašně podléhá trendům. A ty trendy způsobují, že všichni fotí vše stejně. Proč je důležité najít si svůj styl? A proč jsem se rozhodla svatby fotit na naprosto neakční fotoaparát, jako je GFX 50R?