Kreativní portrét

Lukáš Dvořák a Martina Routková – Praha 14:00 – 15:30

Maximální kapacita: 30

Místo: Kavárna co hledá jméno

Lukáš Dvořák je původem z Prahy. Díky jeho práci módního a uměleckého fotografa procestoval celý svět. Fotografoval pro většinu známých magazínů jako je Vogue, Harpers Bazaar, Elle, Vanity Fair a Playboy.  Jeho umělecké fotografie jsou vystavovány po celém světě. Lukáš se rozhodl přejít na systém Fujifilm GFX, protože je zvyklý pracovat se středním formátem, ale u jiných značek mu chyběl vývoj a možnosti propojení s počítačem. Ve Fujifilm GFX vidí velkou budoucnost a těší se na další skvělé produkty.

Anotace přednášky

Kreativita je jednou z nejdůležitějších lidských vlastností, jelikož z nás dělá výjimečné a jedinečné lidské bytosti. Navíc je to základní stavební kámen pro vznik fotografií i jiných uměleckých děl. Je to síla, která nás dprovází k originálnímu a nevídanému cíli. Je to převedení vašich nápadů, vaší fantazie, vaší mysli ve skutečné reálné dílo. 

Často jsem se setkával s lidmi, kteří mi říkali, že mám štěstí, že jsem kreativní. Kreativita o štěstí není. Jeden z největších mýtů o kreativitě říká: “S kreativitou se musíš narodit”, což sám považuji za lež. Rozvíjení a nalezení kreativity je dlouhá cesta, která vyžaduje především klid, čas, správné místo, nevídané zážitky a podněty, které nás dovedou k inspiraci a uvolnění. V mém případě je to nezbytný proces, který pro svou práci potřebuji. Kreativitě se nedá poručit, ale dá se ji pomoci k lepšímu projevování se.