Dynamická kreativní fotografie s využitím HSS 

Lukáš Dvořák – Praha Pragovka 19:00 – 22:00

Maximální kapacita: 13

Lukáš Dvořák je původem z Prahy. Díky jeho práci módního a uměleckého fotografa procestoval celý svět. Fotografoval pro většinu známých magazínů jako je Vogue, Harpers Bazaar, Elle, Vanity Fair a Playboy.  Jeho umělecké fotografie jsou vystavovány po celém světě. Lukáš se rozhodl přejít na systém Fujifilm GFX, protože je zvyklý pracovat se středním formátem, ale u jiných značek mu chyběl vývoj a možnosti propojení s počítačem. Ve Fujifilm GFX vidí velkou budoucnost a těší se na další skvělé produkty.

*Po zakoupení vstupenky vás budeme včas dopředu informovat, zda máte dorazit do Kavárny co hledá jméno, nebo přímo na workshop do jiných prostor.

Anotace workshopu

Originální fotografie vyžaduje víc než jen fotoaparát a modelku. Je zapotřebí kreativního myšlení a přípravy. Kolikrát stačí málo a dokážeme vytvořit originální kreativní snímek za pomocí elementů a dostupných předmětů. Bez kvalitní technické výbavy se ale dobrý fotograf neobejde.Ukážeme si sílu kombinace nejmodernější technologie Fujifilm GFX a Profoto zábleskových hlavic v režimu HSS. Připravili jsme pro vás speciální jeviště s velkou trampolínou, na kterou bude pršet umělý déšť. Budeme fotografovat modelky ve výskoku a přitom využijeme protisvětla nastaveného na tisíciny sekundy.

Co se naučíte a dozvíte?

Práce s kreativním myšlením. Jak si vytvořit nápad a realizovat ho. Povíme si něco o produkci a jak s ní pracovat. Naučíme se pracovat v HSS režimu s Fuji GFX a Profoto. Ukážeme si profesionální setup a tethering do Capture One. A také se naučíme pracovat s pózou v pohybu.

Co budete potřebovat mít s sebou?

Vlastní SD kartu, poznámkový blok. Případně vlastní GFX fotoaparát.