Efektivní práce v Capture One

Michal Krause – Praha 12:30 – 15:30

Maximální kapacita: 10

Místo: Kavárna co hledá jméno

Michal Krause je wildlife fotograf a lektor na volné noze. Jeho fotografie získaly ocenění v soutěžích Czech Press Photo, Wildlife Photo Contest a Nature’s Best. Napsal několik úspěšných e-knih o postprodukci, spoluzaložil soutěž Czech Nature Photo a v neposlední řadě je též hrdým členem elitní skupiny Fujifilm x-photographers.

Anotace workshopu

Jak efektivně pracovat v Capture One? Společně projdeme celé workflow, ukážeme si rozdíly mezi katalogem a sessions, zaměříme se na proces výběru i organizace fotografií a samozřejmě i na samotné úpravy, které si budete v případě zájmu moci vyzkoušet společně se mnou na svém notebooku.

Co se naučíte a dozvíte?

Workshop je zaměřen na zvládnutí práce v Capture One – od základních rozhodnutí o způsobu organizace vašich fotografií přes typické pracovní postupy až po samotné úpravy. Představíme dostupné nástroje a úpravy si vyzkoušíte společně se mnou na ukázkových fotografiích, které vám k tomuto účelu poskytnu. V případě zájmu v poslední části naživo upravím několik vašich fotografií (RAW), které si za tímto účelem přinesete – můžete tak nahlédnout do mého způsobu práce nebo objevit techniky, které vám pomohou dosahovat lepších výsledků. Prostor bude samozřejmě i pro vaše otázky.

Co budete potřebovat mít s sebou?

Notebook, pokud budete chtít zkoušet některé postupy se mnou, USB flash s vlastní fotografií pro úpravu v poslední části. Budete–li chtít, můžete se ale samozřejmě přijít jen dívat a všechny postupy si vyzkoušet v klidu doma 🙂