S bezzrcadlovkou za arktickou přírodou

Michal Krause – Praha 16:00 – 17:30

Maximální kapacita: 30

Místo: Kavárna co hledá jméno

Michal Krause je wildlife fotograf a lektor na volné noze. Jeho fotografie získaly ocenění v soutěžích Czech Press Photo, Wildlife Photo Contest a Nature’s Best. Napsal několik úspěšných e-knih o postprodukci, spoluzaložil soutěž Czech Nature Photo a v neposlední řadě je též hrdým členem elitní skupiny Fujifilm x-photographers.

Anotace přednášky

Severská příroda se nemůže chlubit nejvyšší druhovou pestrostí, ale nabízí osobitou krásu i množství silných zážitků. Prostřednictvím fotografií se přeneseme daleko za polární kruh, představíme si některé zdejší zvířecí obyvatele a popovídáme si o tom, co obnáší jejich fotografování, které pochopitelně přináší řadu výzev.

Co se naučíte a dozvíte?

Povídání o zvědavých liškách, sobech-rekordmanech, kteří si občas hrají na kamzíky, nebo pižmoních severních, kteří jsou skutečnou živou připomínkou dávných dob ledových. Ale také o tom, jaké fotografické výhody přináší pobyt v Arktidě, jaká úskalí potkáte při focení v teplotách klesajících k -30 °C a jak se s těmito náročnými podmínkami vypořádávají moderní bezzrcadlovky.

Co budete potřebovat mít s sebou?

Nic