Podvodní fotografie se zatajeným dechem

Petr Kleiner – Praha 10:00 – 14:30

Maximální kapacita: 5

Petr Kleiner začal fotografovat na střední škole s vypůjčenou Flexaretou od rodičů. Od té doby je fotografie jeho způsob vnímání světa. Pro jeho tvorbu je charakteristická barevná inscenovaná podvodní fotografie. Na úplném začátku fotografoval vodní tvory, ale to ho brzy přestalo naplňovat, tak začal fotografovat pod vodu lidi. Ženská krása je pro něj nevyčerpatelný zdroj inspirace. Vytváření imaginárních podvodních světů ho drží už více než 9 let.

Petr Kleiner je držitelem titulu AFIAP a také celé řady ocenění na mezinárodních salonech fotografie v mnoha zemích. Získal v soutěži Czech Press Photo celkem čtyři ceny v kategorii sport, kultura a portrét.

https://500px.com/pkleiner

https://www.instagram.com/pkleiner/

 

Zabývám se však i focením propagačních fotografií, interiérů a produktů. Ve volné tvorbě mě jako bývalého muzikanta zajímá především focení koncertů a promo fotografií kapel a muzikantů. Další velkou láskou je street foto.

V roce 2015 jsem se stal oficiálním X-photographerem značky Fujifilm v ČR. Od stejného roku mne můžete potkávat i jako lektora v  centru Fotoškoda. Od roku 2020 úzce spolupracuji také se značkou Manfrotto.

*Po zakoupení vstupenky vás budeme včas dopředu informovat, zda máte dorazit do Kavárny co hledá jméno, nebo přímo na workshop do jiných prostor.

Anotace workshopu

Podvodní fotografie lidí je velmi atraktivní fotografická disciplína. Reálně se ji však věnuje v ČR jen velmi málo fotografů. Je obestřena rouškou tajemství a mýtů. WS je koncipován maximálně prakticky a jeho cílem je seznámit účastníky s tím, jak reálně vypadá takové focení. WS má 3 na sebe navazující části.

  • V první části se účastnící seznámí, jak takové focení vypadá po teoretické stránce. Ukážeme si, co je potřeba připravit, jaká technika se používá atd. Popíšeme si a ukážeme techniku focení.
  • Druhá část bude ryze praktická a bude probíhat v bazénu. Po krátkém seznámení si každý účastník sám vyzkouší focení pod vodu s modelkou a s pomocí lektora.
  • Třetí část bude probíhat ve znamení praktické ukázky post produkce podvodních fotografii. Prostor dostanou i uživatelské dotazy a konkrétní problémy, které při podvodním focení účastnící řeší.

 

Účastníci budou používat zapůjčenou techniku od lektora WS. Nemusí tedy mít žádné vlastní fotografické vybavení. Zároveň budou moci využívat pomoc lektora.

 

Co se naučíte a dozvíte?

Hlavní výhoda WS je vlastní praktická zkušenost, kterou si každý účastník odnese. Rád se podělím o zkušenosti, které jsem měl možnost získat za 10 let praxe.

  • Jak se připravit na podvodní focení.
  • Jak vypadá podvodní focení v praxi.
  • Základní technické postupy focení pod vodou.
  • Základní světelné techniky
  • Úskalí postprodukce podvodní fotografie

WS bude velmi intenzivní a bude trvat cca 5 hodin. 

 

Co budete potřebovat mít s sebou?

Plavky, ručník, jednoduše věci do bazénu. Pokud máte, tak i  věci na potápění – masku, šnorchl. Pokud máte nějaké zařízení pro focení pod vodou, vezměte ho určitě sebou.

Nejsou vyžadovány žádné extra zkušenosti s potápěním, ale účastníci by měli mít alespoň základní plavecké zkušenosti. Prostě být s vodou kamarád. Fotografická technika bude zapůjčena účastníkům v rámci WS.